SIKÇA SORULAN SORULAR

1. ErdemirOnline ile nelerden faydalanabilirim?

ERDEMİR'e verdiğiniz siparişleri, daha önceki siparişlerinizin sevkiyatlarını, gerçekleştirdiğiniz işlemlere ait finans bilgilerini,ödeme bekleyen hazır tonajlarınızı, ürünlerimizin fiyat ve teknik bilgilerini içeren raporların yanı sıra demir çelik ve ilgili sektörlere ait haberleri ErdemirOnline aracılığıyla izleyebilir, özürlü ürün başvurularınızı yapıp takip edebilirsiniz. Ayrıca ERDEMİR tarafından değişik şekillerde satılacak stok malzemelerine ErdemirOnline'dan ulaşarak satın alabilirsiniz.

2. ErdemirOnline ile sağlanan avantajlar nelerdir?

Daha önce ulaşmak istediğiniz her türlü bilgiye ErdemirOnline sayesinde daha çabuk ulaşacak, bunları yaparken telefon ve faks için zaman ayırmayacaksınız.

3. ErdemirOnline için herhangi bir ücret ödemem gerekiyor mu?

Hayır, ERDEMİR, ErdemirOnline hizmetini sizlere ücretsiz olarak sunmaktadır.

4. ErdemirOnline' dan kimler faydalanabilir?

ErdemirOnline' dan Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş.'ye müşteri olarak tanımlı veya müşteri olma kriterlerini sağlayan her özel veya tüzel kuruluş faydalanabilir.

5. Şifremi unutursam ne yapmam gerekir?

Üye girişi sayfasının yanında bulunan şifremi unuttum butonuna basarak müşteri numaranızı, vergi hesap numaranızı ve e-posta adresinizi yazıp gönderdiğiniz taktirde en kısa süre içerisinde yeni şifreniz,yetki kodunuz ve kullanıcı adınız e-posta adresinize gönderilecektir.

6. Kişisel Bilgisayarımın ayarlarında herhangi bir değişiklik yapmam gerekir mi?

ErdemirOnline sayfaları en iyi Internet Explorer 6.0 ve 1024x768 piksel çözünürlük ile görüntülenmektedir.

7. Türkçe karakterlerden dolayı kaynaklanan yazım problemleriyle karşılaştığımda ne yapmam gerekir?

ErdemirOnline kullanımı sırasında, Türkçe karakter (Ç, İ, Ğ, Ö, Ş, Ü) girişi yaptığınızda istenmeyen karakterlerle karşılaşırsanız, sorun internet browserınızın dil ayarlarından kaynaklanmaktadır. Bu problemi çözmek için aşağıda ki aşamaları takip edin:

Internet Explorer kullanıcıları Browserlarının üst kısmında yer alan "Araçlar"("Tools") bölümünden "Internet Seçenekleri"("Internet Options") kısmına tıklayın. Karşınıza çıkan pencerenin alt kısmında bulunan "Dil" ("Languages") fonksiyonuna tıklayın. Browserınızın hangi dilde çalıştığını bu sayfada görebilirsiniz. Eğer Browserınızın dili "Türkçe [tr]" değilse, pencerenin sağ alt kısmında ki "Ekle"("Add") bölümüne girip "Türkçe [tr]" yazı dilini seçin. Seçimden sonra karşınıza gelen pencerede sadece "Türkçe [tr]" yazı dilinin olmasına dikkat edin. Eğer başka yazı dilleri varsa o dillerin üstüne tıklayıp "Kaldır"("Remove") fonksiyonuyla kaldırın.